تالار دانشجویی دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری
خواهان راهنمایی در خصوص ورود به رشته تعمیر و نگهداری - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار دانشجویی دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری (http://forum.30atc.ir)
+-- انجمن: دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری (http://forum.30atc.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: گروه های آموزشی (http://forum.30atc.ir/forumdisplay.php?fid=2)
+---- انجمن: گروه تعمیر و نگهداری هواپیما (http://forum.30atc.ir/forumdisplay.php?fid=3)
+----- انجمن: پرسش و پاسخ (http://forum.30atc.ir/forumdisplay.php?fid=102)
+----- موضوع: خواهان راهنمایی در خصوص ورود به رشته تعمیر و نگهداری (/showthread.php?tid=970)

صفحه‌ها: 1 2 3 4

خواهان راهنمایی در خصوص ورود به رشته تعمیر و نگهداری - hojjat - 2012-01-17

باسلام من 32ساله و متاهل و ساکن اصفهان هستم و در قسمت سوختگیری هواپیما مشغول بکار می باشم
علاقه و تمایل زیادی برای ورود به تعمیر و نگهداری هواپیما دارم.
دانشگاه علمی کاربردی این رشته را در تهران و شهرهای دیگر داشت و برای من مقدور نیست
در اصفهان یک مرکز ازاد برای اموزش هست اقای بحیرایی می خواستم ببینم از نظر شما من از چه راهی وارد این مسیر شوم بهتر است و یا هر راهنمایی دیگر که می توانید در اختیارم بگذارید. ممنون

RE: خواهان راهنمایی - zeza - 2012-01-17

آقای بحیرایی دیگه کیه !!!!؟؟؟؟ اسم نبر تا بقیه هم بتونن راهنمایت کنن.

RE: خواهان راهنمایی - Farzadcatc - 2012-01-18

سلام دوست عزیز hojjat
این تالار گفتمان، یک تالار دانشجویی هست و بنده به عنوان مدیر تالار، آقای بحیرایی نمیشناسم!!!
خب؛ برای ورود به رشته ی تعمیرو نگهداری سه روش وجود داره...

1) ورود از طریق دانشگاه های جامع علمی کاربردی که متاسفانه بنده چندان اطلاعی از اینگونه دانشگاه ها ندارم ولی فکرنکنم خیلی جالب باشه...!!!

2) ورود به صورت آزاد و گرفتن مدرک A&P: شما میتونید با ثبت نام در مراکز آموزش خدمات هواپیمایی که توی شهرهای بزرگ هم هستن و مرکز اصلی اون هم دانشکده خودمونه، مدرک A&P رو به صورت آزاد و با صرف هزینه تقریبا شش میلیون تومانی بگیری...

3) شرکت در کنکورهای سراسری: شما با داشتن دیپلم ریاضی میتونید در کنکور سراسری شرکت کنید و کاردانی تعمیر و نگهداری هواپیما قبول شی یا اگر مدرک کاردانی دارید، کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کرده و کارشناسی ناپیوسته این رشته قبول شید...

RE: خواهان راهنمایی در خصوص ورود به رشته تعمیر و نگهداری - TAFB-2 - 2012-09-11

با سلام

نمی دونم جای این سوال اینجا هست یا خیر؟! ممنون میشم منو راهنمایی کنید
من فارغ التحصیل مهندسی مکانیک - حرارت و سیالات از دانشگاه آزاد تبریز هستم(در مرحله تسویه و گرفتن مدرک از دانشگاه هستم فکر کنم حداکثر تا 30 شهریور کار فارغ التحصیلیم تموم بشه تو کنکور ارشد آزاد هم تبدیل انرژی دانشگاه آزاد تبریز قبول شدم) و به این رشته خیلی علاقه مند هستم حتی قبل از تحصیل در رشته مکانیک! این طور که من تا حالا فهمیدم باید از طریق آموزشهای آزاد این مسیر رو برم امروز طی تماسی که با واحد ثبت نام آموزشهای آزاد دانشکده داشتم به من گفتند که باید ریز نمراتم رو از دانشگاه محل تحصیلم بیارم تا نمراتم رو تطبیق کنند و باید یک دوره 2 ساله رو با صرف هزینه 6 میلیونی طی کنم حالا چند تا سوال از شما بزرگواران دارم:

1) نظر شما در مورد اومدنم از مکانیک به این رشته چیه؟(از هر لحاظ مثل آینده شغلی و بازار کار و درآمد و ....)
2) برای ثبت نام در دوره های آزاد کارت پایان خدمت یا معافیت غیر پزشکی میخواد؟ برای مثال من که در حال حاضر و تا زمان فارغ التحصیلی از معافیت تحصیلی دانشگاه محل تحصیلم استفاده می کنم با آمدنم به این دانشکده معافیت تحصیلی برای من صادر خواهد شد؟
3) این دوره 2 ساله برای دانشجویان دوره آزاد معادل چی هست؟ یعنی حتی با تطبیق تمام دروس کارشناسی باز ملزم به طی این دوره 2 ساله هستم؟
4) طی گفت و گوی من با مسئول ثبت نام دانشکده خوابگاهی برای دانشجویان آزاد غیربومی وجود نخواهد داشت . پس شرایط تحصیل در این رشته بصورت آزاد برای من که محل سکونتم تبریز هست چگونه خواهد بود؟

شرمنده سوالات زیاد شد/ممنون میشم من رو هم تو این جمع صمیمی تون بپذیرید و راهنماییم کنید

RE: خواهان راهنمایی در خصوص ورود به رشته تعمیر و نگهداری - admin - 2012-09-11

با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز

(2012-09-11, 06:23 PM)TAFB-2 نوشته شده توسط:

دیدن لینک ها تنها برای اعضا امکان پذیر است
لطفاً برای مشاهده آنها وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید

1) نظر شما در مورد اومدنم از مکانیک به این رشته چیه؟(از هر لحاظ مثل آینده شغلی و بازار کار و درآمد و ....)

در مورد اینکه شما از فیلد خودتون بیان به این رشته و تغییر رشته بدین کسی نمی تونه شما رو کاملا راهنمایی کنه چون شما در آخر هستین که می خوایین این رشته رو بخونید و مشغول به کار بشین ولی اگه شما واقعا علاقه دارین و از آینده رشته خودتون زیاد مطمئن نیستید شاید گزینه خوبی برای شما باشه ....
خودتون همه چیزو باید بسنجین الان شما مدرک کارشناسی رو دارین اونم مکانیک و حالا می خوایین دوباره 2 سال دیگه درس بخونید و تازه بعد از این 2 سال دیگه تو فیلد جدید اون مدرکتون رو زیاد قبول ندارن ...
پس بهتر شما کمی بیشتر پرس و جو کنید ...

نقل قول: 2) برای ثبت نام در دوره های آزاد کارت پایان خدمت یا معافیت غیر پزشکی میخواد؟ برای مثال من که در حال حاضر و تا زمان فارغ التحصیلی از معافیت تحصیلی دانشگاه محل تحصیلم استفاده می کنم با آمدنم به این دانشکده معافیت تحصیلی برای من صادر خواهد شد؟

دانشجویان دوره آزاد معافیت تحصیلی ندارند و همشون غیبت می خورن

نقل قول: 3) این دوره 2 ساله برای دانشجویان دوره آزاد معادل چی هست؟ یعنی حتی با تطبیق تمام دروس کارشناسی باز ملزم به طی این دوره 2 ساله هستم؟

این دوره معادل چیزی نیست و فقط یه مدرک براتون صادر می شه که این دوره رو گذروندین و می تونید در امتحان استاندارد پرواز شرکت کنید و برای شما معرفی نامه صادر می شه ... بعدش شما با گرفتن مدرک B1 یا همون مدرک A&P می تونید برای استخدامی شرکت های هواپیمایی Application پر کنید.

نقل قول: 4) طی گفت و گوی من با مسئول ثبت نام دانشکده خوابگاهی برای دانشجویان آزاد غیربومی وجود نخواهد داشت . پس شرایط تحصیل در این رشته بصورت آزاد برای من که محل سکونتم تبریز هست چگونه خواهد بود؟

همونطور که گفتن شما خوابگاه نخواهید داشت و باید برای اسکان در شهر تهران خودتون جایی رو پیدا کنید.

موفق و پیروز باشید.

RE: خواهان راهنمایی در خصوص ورود به رشته تعمیر و نگهداری - TAFB-2 - 2012-09-11

ممنون دوست عزیز راهنمایی خوبی بود104 از اینکه با حوصله به همه سوالات جواب دادید واقعا متشکرم فقط منظورتون رو از جمله
"حالا می خوایین دوباره 2 سال دیگه درس بخونید و تازه بعد از این 2 سال دیگه تو فیلد جدید اون مدرکتون رو زیاد قبول ندارن ..."
زیاد متوجه نشدم! منظورتون اینه که بعد 2 سال کارشناسی مکانیک به درد تعمیر و نگهداری نمیخوره؟
واقعیتش اینه که من تحصیلاتم تو رشته مکانیک رو واسطه و پلی میخوام برای ورود به صنعت هواپیمایی! و این سه راه بیشتر نداره:1) استخدام در صنایع مرتبط با صنعت هواپیمایی با مدرک مهندسی مکانیک که همون طور که خودتون هم می دونید کار خیلی شاقی به نظر می رسه!2) تغییر رشته به هوافضا در ارشد و وارد شدن از مجرای تخصصی تر که این هم با در نظر گرفتن ظرفیت اندک این رشته در کارشناسی ارشد شرایطش مثل اولیه!3) ورود تخصصی تر و عملی تر به بحث مهندسی هواپیما با استفاده از پتانسیل رشته تعمیر و نگهداری

ادامه تحصیل تو مقطع ارشد و تو گرایشی مثل تبدیل انرژی مهندسی مکانیک رو آکادمیک تر و دانشگاهی تر میکنه و به نظرم از ورود به مقوله ای مثل مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما دور تر! ایکاش راه ساده تری برای طی این دوره ها می بود تا همه علایق واقعی رو تو هر زمینه پوشش میدادI Don't Know

RE: خواهان راهنمایی در خصوص ورود به رشته تعمیر و نگهداری - Farzadcatc - 2012-09-11

(2012-09-11, 11:11 PM)TAFB-2 نوشته شده توسط:

ممنون دوست عزیز راهنمایی خوبی بود104 از اینکه با حوصله به همه سوالات جواب دادید واقعا متشکرم فقط منظورتون رو از جمله
"حالا می خوایین دوباره 2 سال دیگه درس بخونید و تازه بعد از این 2 سال دیگه تو فیلد جدید اون مدرکتون رو زیاد قبول ندارن ..."
زیاد متوجه نشدم! منظورتون اینه که بعد 2 سال کارشناسی مکانیک به درد تعمیر و نگهداری نمیخوره؟
واقعیتش اینه که من تحصیلاتم تو رشته مکانیک رو واسطه و پلی میخوام برای ورود به صنعت هواپیمایی! و این سه راه بیشتر نداره:1) استخدام در صنایع مرتبط با صنعت هواپیمایی با مدرک مهندسی مکانیک که همون طور که خودتون هم می دونید کار خیلی شاقی به نظر می رسه!2) تغییر رشته به هوافضا در ارشد و وارد شدن از مجرای تخصصی تر که این هم با در نظر گرفتن ظرفیت اندک این رشته در کارشناسی ارشد شرایطش مثل اولیه!3) ورود تخصصی تر و عملی تر به بحث مهندسی هواپیما با استفاده از پتانسیل رشته تعمیر و نگهداری

ادامه تحصیل تو مقطع ارشد و تو گرایشی مثل تبدیل انرژی مهندسی مکانیک رو آکادمیک تر و دانشگاهی تر میکنه و به نظرم از ورود به مقوله ای مثل مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما دور تر! ایکاش راه ساده تری برای طی این دوره ها می بود تا همه علایق واقعی رو تو هر زمینه پوشش میدادI Don't Know

سلام دوست عزيز
بهتره اينطوري خدمتتون عرض كنم؛
شما چهار سال وقت گذاشتي و يه مدرك كارشناسي گرفتي... الان هم دوسال ديگه وقت ميذاري و مدرك A&P ميگيري...
درسته كه صنعت هوانوردي به اين رشته نياز داره اما شما تا اينجا شش سال درس خوندي و اگر هم قرار باشه يك سال منتظر استخدام و سر كار رفتن بموني، سنتون بالا و بالاتر ميره...

اينكه تحصيل توي اين دانشكده + پرداخت هزينه اقامت و غذا توي تهران + پرداخت شش ميليون تومن هزينه تحصيل براي شما ارزش داشته باشه، فقط به خودتون بستگي داره...

اما دوستانه بهتون پيشنهاد ميكنم كه براي رسيدن به علاقتون بجنگيد...

RE: خواهان راهنمایی در خصوص ورود به رشته تعمیر و نگهداری - TAFB-2 - 2012-09-12

یاشاسین آقا فرزاد ی !

ممنون که خیلی صادقانه حرفاتونو می زنید این مساله مستلزم فکر زیاد و نهایتا قدرت ریسک پذیری بالاست که به قول شما اینها هم به خود آدم بر می گرده! در کل برای رسیدن به جمع بندی فکر زیاد پیرامون مسئله از ضروریات هست کاری که من باید بیشتر از اینها انجامش بدم

RE: خواهان راهنمایی در خصوص ورود به رشته تعمیر و نگهداری - ramtinmehri - 2013-02-09

یه سوال...
کلا فرق آموزش آزاد تعمیرونگهداری با اونی که از سراسری دانشجو میگیره چیه؟(مدرک-طول دوره-هزینه-...)
میشه یه سال آزاد خوند بعد با قبول شدن کنکور تطبیقشون داد؟

RE: خواهان راهنمایی در خصوص ورود به رشته تعمیر و نگهداری - admin - 2013-02-10

(2013-02-09, 11:42 PM)ramtinmehri نوشته شده توسط:

یه سوال...
کلا فرق آموزش آزاد تعمیرونگهداری با اونی که از سراسری دانشجو میگیره چیه؟(مدرک-طول دوره-هزینه-...)
میشه یه سال آزاد خوند بعد با قبول شدن کنکور تطبیقشون داد؟

دوست عزیز قبلا تو تاالار در این مورد بحث شده ... سرچ کنید

کلا برای کارفرقی نمی کنه یعنی چه بچه هایی که از طریق کنکور میان و اونایی که آزاد می خونن آخر با مدرک A&P یا همون B1 جدید رو باید بگیرن که برای استخدامی همین مدرک لازمه ...
ولی مدرکی که بچه های آکادمیک می گیرن مورد تایید وزارت علوم هست و مزایای دیگه ای داره برای آینده شغلی می گم
ولی مدرک دوره های آزاد مورد تایید نیست
آکادمیک مثل بقیه دانشگاه ها ۴ ترم تا ۵ ترم طول می کشه
دوره های آزاد هم ۲ ساله هست ... هزینه هم الان فکر کنم بین ۴ تا ۶ میلیون شده تقریبا (لازم نیست همشو یکجا پرداخت کرد)...
در نهایت دانشجویان آزاد و آکادمیک باید تو امتحان سازمان هواپیمایی برای گرفتن مدرک A&P شرکت کنن
موفق و پیروز باشید