تالار دانشجویی دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری
قبولی درمقطع کاردانی الکترونیک هواپیما از طریق کنکور سراسری - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار دانشجویی دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری (http://forum.30atc.ir)
+-- انجمن: دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: گروه های آموزشی (/forumdisplay.php?fid=2)
+---- انجمن: گروه الکترونیک هواپیمایی (/forumdisplay.php?fid=5)
+----- انجمن: پرسش و پاسخ (/forumdisplay.php?fid=104)
+----- موضوع: قبولی درمقطع کاردانی الکترونیک هواپیما از طریق کنکور سراسری (/showthread.php?tid=425)

قبولی درمقطع کاردانی الکترونیک هواپیما از طریق کنکور سراسری - peyman - ۱۳۹۰-۴-۱۱ ۱۱:۵۴ عصر

سلام به همگی
من نمیدونستم . اگه سوالمو بد جایی مطرح کردم بهم بگین

میخواستم بدونم بدترین رتبه قبولیه سال 89 تو رشته ی الکترونیک هواپیمایی چند بوده؟

بعد اینکه واسه این رشته اصولن چه چیزایی تو مصاحبه پرسیده میشه و مهمه و آیا کتاب خاصی معرفی میکنید واسه آشنایی بهتر؟

تو رشته های این دانشگاه واسه سال 90 چیا کاردانیه و چیا کارشناسیه ؟

ببخشید اگه سوالام زیاد بود
مرسی از همتون

RE: سوال - Galaxy - ۱۳۹۰-۴-۱۲ ۰۸:۳۶ عصر

با سلام خدمت دوست جدید گرامی
عضویت شما را در تالار خوشامد می گویم.
در مورد سوالتون باید عرض کنم که سال قبل این رشته پس از چند دوره که به صورت متمرکز دانشجو می گرفت، پذیرش دانشجو رو به نیمه متمرکز تغییر داد. سال قبل تعداد کمی برای ثبت نام اومدن و من در جریان رتبه آن ها نیستم و چون تازه نیمه متمرکز شده نمی دونم چه سوالاتی پرسیده میشه. ولی چیزی که مسلمه اینه که باید آشناییتون با هواپیما و دستگاه های ناوبری تقریبا خوب باشه. در ضمن تاحدودی باید زبانتون خوب باشه که خیلی مهمه.
البته ترس به خود راه ندین هر کسی که بیاد قبول میشه شانس قبولی افراد زیاده.
تمام رشته های این دانشکده ناپیوسته اس. یعنی اول شما باید کاردانی رو بگذرونین و در کنکور کاردانی به کارشناسی شر کت کنین و ادمه تحصیل بدین.یعنی فقط مقطع کاردانی برای کنکور سراسریه.
رشته هایی که این دانشکده داره عبارتند از:
الکترونیک هواپیمایی، تعمیر و نگهداری هواپیما و مراقبت پرواز هم کاردانی و هم کارشناسی
امیدوارم که با این مطالب ناقص به سوالات شما پاسخ داده باشم. اگه سوال دیگه دارید من و بقیه دوستان در خدمت ایم.
با تشکر از شما
Galaxy

RE: سوال - maziar - ۱۳۹۰-۴-۱۲ ۱۰:۳۲ عصر

قبلا که سه میز سه نفره بود
میز آخر از شما اطلاعاتی در مورد مدار، قطعات الکترونیکی، مدار معدل خازن ها و مقاومت ها می پرسید(همون اطلاعاتی اکتریکی و اکترونیکی که در فیزیک دبیرستان خوندید مخصوصا فیزیک 3 و پیش)
میز دوم از شما زبان می پرسید که زمان ما یکی از این افراد آقای عبدلی بودند(معاون محترم مدیر کل ارتباطات و ناوبری) که پارسال بازنشست شدند
میز اول نیز اطلاعات عمومی و هوش و از این جور مسائل بود
والا این رشته تا سال 85 نیمه متمرکز بود مثل مراقبت و مخابرات- سال 86 هم ورودی ها مصاحبه دادند هرچند تعداشون برای گروه اکترونیک به تعداد انگشت های دست هم نمی رسید ولی سال 87 متمرکز بود اگه درست بگم و گویا الان دوباره نیمه متمرکز شده
در زمان ما هیچ سوالی عقیدتی سیاسی نپرسیده شد
در مورد دستگاه های ناوبری هم اگه چیزی بلد باشید براتون مزیت هست ولی الزامی نیست که چیزی از اونها بدونید، حتی دانشجویان این رشته هم درس دستگاه های کمک ناوبری که 3 واحدی می باشد را ترم آخر پاس می کنند!!!
مدیر گروه الکترونیک نیز در دانشکده آقای رشتیان می باشند که احتمالا باهاشون برخورد خواهید کرد
به هر صورت امیدوارم موفق باشید در مصاحبه

RE: سوال - peyman - ۱۳۹۰-۴-۱۴ ۱۲:۳۰ صبح

مرسی از هردوتون...
بازار کار این 3تا رشته ی الکترونیک هواپیمایی، تعمیر و نگهداری هواپیما و مراقبت پرواز هرکدوم چطوره؟

RE: سوال - Farzadcatc - ۱۳۹۰-۴-۱۵ ۰۶:۲۳ عصر

سلام دوست عزیز Peyman
اینطوری که من از مسئولین دانشکده شنیدم رشته الکترونیک هواپیمایی قراره دوباره متمرکز دانشجو بگیره یعنی مصاحبه نداره. همچنین از منابعی شنیدم که قراره امسال علاوه بر کاردانی، کارشناسی پیوسته هم بگیرن..... ولی بنظر من باید تا اومدن دفترچه انتخاب رشته کنکور صبر کرد چون ممکنه قضایا کامل فرق کنه و اینطوری نشه!!!!

خلاصه درمورد بازار کار که پرسیده بودید:
چون رشته های این دانشکده توی کشور تک هستن و هیچ دانشگاه دیگه ای این رشته ها رو ارائه نمیده و با توجه به نیاز صنعت و کم بودن تعداد فارغ التحصیلان دانشکده در سال، معمولا تمامی فارغ التحصیلان این سه رشته جذب صنعت میشن....

راستی؛ رتبه قبولی که سوال کرده بودی. من سال 88 رشته الکترونیک هواپیمایی قبول شدم....اون زمان حدود بدترین رتبه هایی که قبول شدن بین 15 تا 18هزار کشوری بود...... البته بازهم میگم، این اصلا نمیتونه یه ملاک صحیح باشه و هرسالی ممکنه فرق کنه....

RE: قبولی درمقطع کاردانی الکترونیک هواپیما از طریق کنکور سراسری - badbakht - ۱۳۹۱-۶-۱۳ ۱۰:۵۴ صبح

من احتمال قبولي در شبانه تعمير رو دارم!
ميخوام بدونم چقدر دريافت ميكنن كه بهم سرويس و غذا و ..بدهند!
باتشكر

RE: قبولی درمقطع کاردانی الکترونیک هواپیما از طریق کنکور سراسری - admin - ۱۳۹۱-۶-۱۳ ۱۲:۰۲ عصر

(۱۳۹۱-۶-۱۳ ۱۰:۵۴ صبح)badbakht نوشته شده توسط:

دیدن لینک ها تنها برای اعضا امکان پذیر است
لطفاً برای مشاهده آنها وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید

من احتمال قبولي در شبانه تعمير رو دارم!
ميخوام بدونم چقدر دريافت ميكنن كه بهم سرويس و غذا و ..بدهند!
باتشكر

دوست عزیز من نمی دونم چرا شما سوالاتتون رو در محل مناسب نمی پرسین ؟؟؟112

الان خودتون موضوع این تاپیک رو نگاه کنید ...

در مورد سرویس دانشجویان شبانه سرویس داشتن ولی احتمالا اگه امسال خوابگاه ندن پس سرویسی هم در کار نیست ...
غذا فقط شما ناهار دارین اونم تو ایام هفته که دانشکده باز هست...

لطفا در مورد محل ارسال سوالات خود دقت کنید...